امروز : پنج شنبه 31 خرداد 1403 بروزرسانی:1403/03/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:59 AM 1403/03/22 تعداد بازدید: 35

سرپرست معاونت آبزي پروري اداره كل شيلات خوزستان از رهاسازي يك ميليون بچه ماهيان بومي در ورودي تالاب بين المللي شادگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، امير اسدي در حاشيه جشنواره ملي رهاسازي ۴۵۰ ميليون قطعه بچه ماهيان استخواني، خاوياري، دريايي و ميگو در درياي خزر، خليج فارس، درياي عمان و آب‌هاي داخلي كه همزمان در پنج استان كشور انجام شد گفت: در سال ۱۴۰۲، شش ميليون و ۳۵ هزار قطعه ماهيان بومي در منابع آبي استان رهاسازي شده است و امروز طي هماهنگي به عمل آمده و به صورت همزمان در ۵ استان كشور جشنواره ملي رهاسازي ۴۵۰ ميليون قطعه بچه ماهيان استخواني، خاوياري، دريايي و ميگو در درياي خزر، خليج فارس، درياي عمان و آب‌هاي داخلي اجرايي شد.  
اسدي گفت: استان خوزستان بيش از يك سوم آب‌هاي سطحي استان را در خود جاي داده است و از ۵ رودخانه دائمي مارون، كارون، زهره، كرخه و دز و دو تالاب بزرگ شادگان و هورالعظيم برخوردار است و شرايط مناسبي براي آبزي پروري در پهنه‌هاي طبيعي دارد.  
وي افزود: در سال‌هاي اخير با توجه به تخريب محيط زيست، كاهش حقابه تالاب‌ها و نياز مبرم به بازسازي و بهسازي ذخاير و منابع آبزي در راستاي حفظ ذخاير ژنتيكي، اداره كل شيلات خوزستان سالانه نسبت به رهاسازي بچه ماهيان بومي در منابع آب‌هاي داخلي استان اقدام مي‌كند.
وي گفت: طبق برنامه‌هاي تنظيمي شيلات خوزستان، در سال جاري بيش از هشت ميليون قطعه بچه ماهي در منابع آب‌هاي داخلي استان از جمله تالاب‌ها رهاسازي مي‌شود.  
سرپرست معاونت آبزي پروري اداره كل شيلات هدف از رهاسازي بچه ماهيان در آب‌هاي داخلي استان را ايجاد اشتغال، توليد و ماندگاري جمعيت در مناطق پيراموني بيان كرد.
گفتني است سال گذشته ميزان آبزي پروري در خوزستان حدود ۸۳ هزار تُن بود كه حدود نيمي از آن به خارج صادر شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)