امروز : دوشنبه 1 مرداد 1403 بروزرسانی:1403/05/01

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:41 AM 1403/04/13 تعداد بازدید: 71
معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان شيلات ايران، تغيير ساختار پرورش ميگو در سواحل مكران را اقدام مهم سازمان شيلات در صنعت پرورش ميگو اعلام كرد و گفت: طي اين تغيير ساختار، پرورش سنتي به پرورش نيمه متراكم و متراكم صنعتي تغيير خواهد يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيد حسين حسيني در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به نقش مهم شركت‌هاي دانش بنيان در حوزه خوداتكايي و افزايش بهره وري در صنعت شيلات، اظهار داشت: در حال حاضر با پيگيري‌هاي صورت گرفته از سوي سازمان شيلات با مشاركت شركت‌هاي دانش بنيان و تكنولوژي‌هاي نوين، موفق به اقدامات مؤثري در زمينه افزايش توليدات شيلاتي شده‌ايم.

معاون وزير جهادكشاورزي و رئيس سازمان شيلات ايران با بيان اينكه صنعت شيلات در حال تحول بزرگي است، تصريح كرد: با بكارگيري فنّاوري‌هاي ويژه در نهاده‌هاي اوليه مثل خوراك آبزيان و بچه ماهي به خوداتكايي رسيده‌ايم.

وي در ادامه تغيير ساختار پرورش ميگو در سواحل مكران را اقدام مهم سازمان شيلات در صنعت پرورش ميگو عنوان و تصريح كرد: طي اين تغيير ساختار، پرورش سنتي به پرورش نيمه متراكم و متراكم صنعتي تغيير خواهد يافت.

اين مقام مسئول در سازمان شيلات ايران، تأكيد كرد: در حال حاضر به طور متوسط در هر هكتار از مزارع پرورش ميگو ۵.۵ تُن ميگو توليد مي‌شود كه با تغيير ساختار پروررش اين ميزان به توليد ۲۰ تُن در هر هكتار افزايش مي‌يابد.

حسيني با اشاره به اينكه اين پروژه مورد استقبال سرمايه گذاران بخش خصوصي در بخش توليد ميگو قرار خواهد گرفت، بيان داشت: پروژه پايلوت در بخش توليد متراكم و نيمه متراكم زمين با سرمايه گذاري بخش خصوصي امسال براي نخستين بار آغاز شده و زمين مورد نياز از سوي شيلات به متقاضي واگذار شده است.

وي در ادامه گفته‌هاي خود به معرفي صنعت شيلات و نقش آفريني آن در توسعه دريامحور كه مورد تأكيد رهبري بوده اشاره و خاطرنشان ساخت: سياست‌هاي كلان توسعه دريامحور نيز در بخش شيلات   ابلاغ شده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)